et | en

Laagris osalenute tagasiside

Tere Ardo!

 

Tänan veelkord vahva laagri korraldamise eest!

 

Laagris olles sai aja maha võtta ja teha asju millele igapäevarutiinis aega ei leia (looduses viibimine). Sai kiirustamata ja kohustustevabalt teha ühiseid tegevusi koos pojaga.

 

Laagris nautisin enim metsaretki - tavapärane looduses käimine kipub piirnema terviseradadega. Puutumatus looduses käimine on alati põnev. Ühised söögikorrad - toidud olid head ja seltskondlik vestlus oli mõnus.

 

Mina jäin rahule ja poeg jäi rahule. Kui pojalt küsisin, mis meeldis ja mis mitte, siis vastas ta, et kõik meeldis ja ta tuleks meeleldi veel sellisesse laagrisse. Menüü osas võiks mõelda mõne põneva ja lihtsa magustoidu lastele (näiteks sellise, mille juurde korjatakse metsast garneeringuks jäneskapsast). Moosi- või meeleiva tegemise võimalus oli põhimõtteliselt olemas. Kartulite lõkkes küpsetamise mõttest ka rääkisime.

 

Soovitaksin seda laagrit oma tuttavatele meestele, kes ei pelga telkimist, askeetlike eluviise ja kellel on poeg. Ise tuleksin ka koos pojaga teinekordki.

 

Tervitades,
Jüri Press
 

 

Hoi.

Aitäh, A & B & R!


Mulle meeldis laager mitmes mõttes. Esiteks andis võimaluse tõmmata leebet omaenda igapäevategemistest - ja ennäe, maailm ei varisenudki ilma minuta kokku.


Teiseks oli mõnus vaadata oma last, kellega ma omal initsiatiivil pole julgenud-teadnud-viitsinud-jaksanud sellist emme-vaba eksperimenti korraldada.
Sain usku oma lapsesse juurde.


Midagi muud ei oska konkreetselt pakkuda. Mõnda mõtet mainisin ka laagris olles.


Veel mõtlen, et ehk oleks nt kolmandal päeval võinud toimuda mingi isa-poja paarisülesanne, nt mõni luurekas-orienteerumine-millegi otsimine. Kõik rännud olid praegu kollektiivsed, aga kui kolmandal päeval oleks laps+isa saanud/pidanud minema vaid kahekesi mõnd saladust otsima, annaks see ehk teineteise jaoks tunnetust? Eriti mudilaste puhul, ja ka nende puhul, kel poeg eelmisest abielust ja suhe omavahel hõre. (Kolmanda päeva hommik tundub selleks nagu õige aeg, selleks ajaks on eelnevalt kollektiivis mõnusaks muututud, kõigil lahe olla, ja pärast jääb ka veel piisavalt aega sel paarisülesandel ette tulevate ja juhtuda võivate misiganes haavade lakkumiseks, murede masseerimiseks.) See ei tohiks mingil juhul olla võistlus paaride vahel, vaid toimetuleku-rõõm isa+poja paaril koos.


Ja muidugi TOIT!
Toidutegemine oli vägev. Lastele tõeline paleo-dieetiline ekskurss ürginimese ajalukku.

Aitäh veelkord!
Peep 

 

Tere Ardo

 

Aitäh sulle, Brunole ja Ralfile. Need olid tõeliselt vahvad päevad ning täitsid just seda eesmärki, miks mina sinna tulin - segamatult olla Martiniga koos.

 

Heameelega annan sulle ka tagasisidet:
Laagrist tulenev suurim kasu minu jaoks oli võimalus pojaga koos aega veeta ning kulgeda juba organiseeritud rütmis.

 

Laagris olles nautisin enim isa-poja raamatu täitmist. See oli väga oluline. Oleme ka muidu nendel teemadel palju rääkinud, aga see oli ikka väga hea. See, kuidas sina lastega suhtlesid ja rääkisid, oli klass omaette ning sain sellest palju inspiratsiooni.

Soovitaksin seda laagrit kindlasti oma tuttavatele.

 

Tervitades
Kaido Pajumaa

 

 

Hei Ardo,

 

Minu jaoks oli laagri suurim väärtus olla Mikuga koos looduses ära igapäeva virr-varrist. See andis meile võimalusi teineteisega palju suhelda ja parandada omavahelist suhtlemist.

 

Nautisin enim neid hetki, kui tajusin, et Mikul on väga tore ja talle väga meeldib. Koos meisterdamine, matkamine, saunaskäik, lõkke ümber olemine.

 

Natuke sain aimu, millest umbes võiks rääkida teie loeng poegade kasvatamisest - sellel teemal oli meil lõkke ääres ka vestlusring, mis oli suure väärtusega ja oli tore, et ka lapsed sellest osa said, kui isadega arutati tähtsalt teemal, mis puudutab neid. Kui midagi juurde soovitada, siis mingis vormis seda teemat jagada isadega ka ajal, mil nad ei pea samal ajal veel lastega tegelema või nende pärast muretsema. Laagris küll käidi see idee välja saada veel lõkke ääres kokku, aga kõik eelistasid pigem minna magama väsinuna pikast päevast. Mul oli isegi kahju, et see ära jäi. Võibolla on üks hea vorm ka anda laagri lõpus või pärast laagrit isadele ja miks mitte ka poegadele igaühele individuaalset tagasisidet vastavalt sellele, mis korraldajatele kõrvaltvaatajana silma jäi.

Soovitan seda laagrit kõigile, kes soovivad igapäevarutiinist väljuda ja võtta kvaliteetaega enda või oma pere jaoks.

 

Jaanus